Haberler


5 Ocak 2018

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, Mehmet Akif İnan Vakfı Hizmet Binası ile hemen yanındaki PTT Hamamönü Şubesi'nin açılış törenine katıldı.

Başbakanımız Sayın YILDIRIM, törende yaptığı konuşmada, "Bugün burada aynı zamanda PTT de bir hizmet birimi açıyor. Bir kart çıkararak Mehmet Akif İnan Vakfı'nın faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasına da önemli bir katkı sağlıyor. 2003'te göreve başladığımda 170 yıllık mazisi olan PTT 11 trilyon zarar ediyordu. 1 ayda yaptığı işlem sayısı 2 milyon 400 bindi. Şu anda yaptığı işlem sayısı 30 milyonun üzerine çıktı ve PTT yarım milyar civarında kar ediyor. PTT millete yük olmuyor, milletin yükünü taşımaya devam ediyor. PTT bir marka oldu. Türkiye'nin bir markası değil, dünyanın bir markası oldu. Tıpkı Türk Hava Yolları gibi, tıpkı Türk Telekom gibi. Bunlar ülkemizin değerleridir. Bu değerleri yaşatmak, millete yük olmadan, milletin yükünü alacak şekilde gelecek kuşaklara aktarmak bizim görevimizdir" dedi.

"PTT'MİZ SON 15 YILDA DÜNYA ÇAPINDA HİZMET EDER HALE GELDİ"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN ise törende yaptığı konuşmada PTT'nin hizmetlerine bir yenisini daha eklediğini belirterek, "Memur-Sen'le ve Mehmet Akif İnan Vakfı'yla yaptığımız işbirliği çerçevesinde Motif Kart'ı insanımızın hizmetine sunmuş olacağız. Emeği geçen gerek Memur-Sen Genel Başkanımız Ali Yalçın ve ekibine, gerek PTT Genel Müdürümüz Kenan BOZGEYİK ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi. Bakanımız Sayın ARSLAN, konuşmasında Başbakanımız Sayın YILDIRIM'a hitaben "Kaderine terk edilmiş asırlık çınar olan PTT'mizi son 15 yılda gerçekten dünya çapında bilinir, dünya çapında hizmet eder hale getirdiniz. Çok önemli bir süreç başlattınız. Daha geçen hafta Katar'da bir işbirliği yaptık. PTT artık dünyanın her yerinde işbirliği yapan, Türkiye'nin değerlerini oraya taşıyan ve oradan kaynaklı olarak da Türkiye'ye katma değer oluşturan bir yer haline geldi. E-ticaret ile ilgili çok güzel anlaşmalar yaptık. Bunu dünyanın her yerine yaygınlaştırıyoruz. İnsanlarımız da PTT'den aldığı binlerce hizmet karşılığında, ayda milyonlarca işlem yapan bir kuruluşla muhatap" ifadelerini kullandı. Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, Motif Kart'la ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, "Milletimiz bilmeli ki 4 bin 600 şubesiyle banka olmayan yaklaşık 1800 yerleşim yerine PTT bankacılık hizmeti götürüyor. Yine yaklaşık 200 bankamatik olmayan yerde de Pttmatik marifetiyle insanlarımıza hizmet ediyor. Dolayısıyla PTT Kart'ın da, Motif Kart'ın da böyle bir ayrıcalığı var. Türkiye'nin neresine giderseniz hizmet alabileceğiniz, hizmetinizin aksamayacağı bir anlayışla çalışıyoruz" dedi.

Mehmet Akif İnan Vakfı Hizmet Binası ile PTT Hamamönü Şubesi'nin açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK de katıldı.Törende Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel KARAMOLLAOĞLU, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ, Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Ali YALÇIN ve Mehmet Akif İnan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet ÖZER birer konuşma yaptı.

Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Ali YALÇIN konuşmasında Şirketimiz ile birlikte yürüttükleri Motif Kart projesinin önemine değinerek, "Üyelerimize,emeklilerimize, kamu görevlilerine katma değer üretecek, onları tüketim noktasında avantajlı hale dönüştürecek, harcarken kazandıracak, örgütlü gücü sahaya sürerek bu anlamda indirimlerle onları daha avantajlı konuma çekecek olan MotifKart projemizin bugün burada startını vermiş olacağız" dedi.

İLK KARGOLAR CERABLUS VE EL-BAB'A

Törendeki konuşmaların ardından PTT Hamamönü Şubesi'nin ilk kargoları yola çıkarıldı.Kargolar Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM adına Cerablus'a, Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN adına ise El-bab-Şehit Bülent Albayrak İlkokulu öğrencilerine gönderildi. Başbakanımız Sayın YILDIRIM ile Bakanımız Sayın ARSLAN, bu sırada telekonferans yoluyla öğrencilerle sohbet etti.​