Haberler


1 Ocak 2018

www.turkishsouq.qa

Şirketimiz ile Katar Posta Teşkilatı arasındaki işbirliği anlaşmasıyla hayata geçen e-ticaret sitesinin lansmanı 1 Ocak 2018 tarihinde Katar'ın başkenti Doha'da yapıldı. www.turkishsouq.qa sitesi, Katarlı vatandaşların Türkiye'deki birçok KOBİ'nin ve ulusal markanın ürünlerine tek tıkla ulaşabilmesine imkan sağlıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, e-ticaret sitesinin lansmanına telekonferans yoluyla katılarak önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye ile Katar arasındaki dostluğun geliştirilmesi için iki ülke posta idarelerinin her türlü işbirliğini yaptığını belirten Sayın ARSLAN, e-ticaret konusunda alınan mesafenin bunun en güzel örneği olduğunu söyledi. Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, "Katar ile işbirliğimiz bununla sınırlı kalmayacak. Diğer alanlarda da giderek yaygınlaşacak ve iki ülkenin birlikte başka yerlerde de işbirliği yapmasının yolunu açacak" dedi. Sayın ARSLAN, Katar'daki dostlarına işbirliği konusunda başarı dilediğini ifade etti.

Katar Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Sayın Casim ES-SALITI ise lansmanda yaptığı konuşmada e-ticaret sitesinden alınacak ürünlerin 7 gün içinde müşterilere ulaşacağını belirterek, bu sürenin daha da kısalması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Sayın ES-SALITI, Şirketimiz ile işbirliği çerçevesinde hizmete sunulan sitedeki ürünlerin kargo ücretlerinin çok ucuz olacağını söyledi.

"E-TİCARET PAZARINDAKİ YERİMİZİ BÜYÜTECEĞİZ"

www.turkishsouq.qa sitesinin lansmanında Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK de bir konuşma yaptı. Sayın BOZGEYİK, Türkiye ve Katar posta idarelerinin ortaklaşa projelendirdiği e-ticaret sitesinin lansmanının 1 Ocak 2018 tarihinde yapılmasının Antalya'da düzenlenen Uluslararası E-ticaret Konferansı'nda kararlaştırıldığını hatırlattı. Bu projenin dünyaya örnek teşkil edeceğine ve ikili ilişkilerin en üst seviyeye çıkmasına vesile olacağına işaret eden Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, "Dünyadaki ticaretin yönünün e-ticaret olduğunu düşünürsek bu projeyi ne kadar doğru bir zamanda yaptığımızın bir kez daha altını çizmiş oluruz. 2017 yılı sonu itibarıyla dünyadaki e-ticaret pazarına baktığımızda 3 trilyon dolara yaklaşan büyük bir pazar görüyoruz. İnşallah, önümüzdeki dönemde gerek Katar olarak gerek Türkiye olarak bu pazardaki yerimizi büyüteceğiz" diye konuştu. Sayın BOZGEYİK, bu projenin bir başlangıç olduğunu, Türkiye ve Katar posta idareleri arasında daha nice çalışmanın gerçekleştirileceğini belirterek, "E-ticaret lansmanının hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.

Katar Posta Teşkilatı CEO'su Sayın Faleh AL-NAEMI ise söz konusu proje ile Katar'daki müşterilere milyonlarca ürün sunulacağını ifade ederek, e-ticaret sitesinin Katar pazarının ihtiyaçlarına cevap vereceğini söyledi.​