Haberler


28 Haziran 2018

Yurt içi ve yurt dışında son yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde küresel posta sektöründe söz sahibi ve karar alıcı bir konuma gelen Şirketimiz, çeşitli ülkelerin posta idareleriyle yakın işbirliği ve dayanışma içinde olmaya devam ediyor. Bu çerçevede Şirketimiz tarafından Kosova Posta İdaresi'ne 10 adet motosiklet hibe edildi.

Kosova'nın başkenti Priştine'de düzenlenen motosiklet teslim töreni, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Sayın Kıvılcım KILIÇ, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Osman ÇETİNKAYA ve Kosova Posta İdaresi Genel Müdürü Sayın Sejdi HOXHA'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Sayın Kıvılcım KILIÇ, törende yaptığı konuşmada, Şirketimiz tarafından Kosova Posta İdaresi'ne hibe edilen 10motosikletin hayırlı olmasını dileyerek, bu projenin Kosova Postası'nın çalışma koşullarını iyileştireceğini ve halka daha iyi hizmet sunulmasına katkı vereceğini söyledi. İki dost ülkenin posta idareleri arasındaki işbirliğinden mutluluk duyduğunu dile getiren Sayın KILIÇ, Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kurumlarıyla Kosova halkının yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti.

"HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ"
Genel Müdür Yardımcımız Sayın Osman ÇETİNKAYA, törende yaptığı konuşmada, Kosova ile Türkiye'nin ortak tarihi geçmişine işaret ederek, Kosova Posta İdaresi ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) İdari Konsey Başkanlığı'nı yürüten Şirketimizin dünya postasına yön verdiğini ifade eden Sayın ÇETİNKAYA, posta paydaşlarına katkılarının devam edeceğini belirtti.

"TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
Kosova Posta İdaresi Genel Müdürü Sayın Sejdi HOXHA ise Şirketimizin motosiklet yardımının kendileri için büyük bir katkı olduğunu dile getirdi ve ülkesinin posta çalışanları adına teşekkür etti. Bu yardımın Kosova Posta İdaresi'nin hizmetlerini hızlandıracağını ve iyileştireceğini vurgulayan Sayın HOXHA, iki ülkenin posta idareleri arasındaki işbirliğinin devam edeceğini kaydetti. Konuşmaların ardından motosikletler Kosova Posta İdaresi'ne teslim edildi.​

​Haber Detay