Haberler


22 Nisan 2019

GTO ve PTT AŞ arasında oda üyelerine özel avantajlar sağlayan bir işbirliği protokolü imzalandı.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) üyeleri Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ)'nin sunduğu hizmetlerden avantajlı olarak faydalanacak. PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Kenan Bozgeyik ve GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım tarafından imzalanan protokol kapsamında,  oda üyeleri şirketimiz tarafından sunulan PTTBank'tan PTTKart'a, kargodan ePttAVM'ye kadar birçok PTT hizmetinden avantajlı olarak faydalanabilecek.  

Gaziantep'in Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yeri olduğunu ve bu yeri her geçen gün daha da artırmak amacıyla bu işbirliğini gerçekleştirdiklerini kaydeden PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Kenan Bozgeyik, “Yöresinin potansiyelini zekice değerlendiren cesur girişimcilerin ve Türkiye ekonomisine büyük katkıda bulunan bir sanayi-üretim ekosisteminin bulunduğu Gaziantep'in, PTT AŞ'nin getirdiği teknolojik araçlar ve imkânlarla herkesi heyecanlandıracak yeni değerler ve sonuçlar üreteceğine eminim" İfadelerini kullandı.

 

PTT AŞ'nin yalnızca yeni teknolojilere değil, hizmet ağının yaygınlaşmasına da önem

verdiğini belirten Genel Müdürümüz Sayın Bozgeyik, şöyle konuştu:

 

“Ülkemizin dört bir yanında beş binden fazla iş yeri bulunan kurumumuz faaliyet gösterdiği sektörlerde Türkiye'nin en yaygın hizmet ağına sahiptir. Üstlendiği mesuliyet dolayısıyla 'gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak' ilkesiyle hareket eden PTT AŞ, TSK'nın Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında sınırların ötesine geçerek kahraman ordumuzun hizmetinde olmuştur. PTT AŞ, bundan sonra da Türk bayrağının dalgalandığı her yerde olmaya devam edecektir. Bu doğrultuda Suriye'de sekiz işyerimizle hizmet sunmaya devam ediyoruz."

 

-GTO ÜYELERİ PTT KART İLE HEM AİDAT ÖDEYECEK HEM ALIŞVERİŞ YAPACAK

 

PTT AŞ ile yaptıkları işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ise konuşmasında, GTO üyelerinin PTTKart ile hem aidatlarını ödeyebileceklerini hem de kredi kartı özelliği ile alışveriş yapabileceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

 

“Türkiye'nin en köklü kurumlarından biri olan PTT AŞ'nin her alanda kolaylık sağlayan hizmetlerinden üyelerimizin yararlanabilmeleri adına özel bir işbirliği geliştirdik. Yaptığımız işbirliği dinamik bir altyapıya sahip ve ihtiyaçlarımıza göre güncelleyip üyelerimizin daha fazla avantajla PTT hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağız."

-GTO ÜYELERİNE AYRICALIKLI HİZMET

İmzalanan işbirliği kapsamında GTO üyeleri PTTBank'ın özel hizmetlerinden yararlanacak. Üyeler, kargo/kurye ve diğer kayıtlı ve kayıtsız gönderilerinin kabul ve sevkini PTT işyerlerinden kolaylıkla yapabilecek. Ayrıca GTO üyelerine PTT tarafından, GİB e-fatura, e-arşiv, Fatura Özel Entegratörlük Hizmetleri ile e-defter uygulamasının ve GİB tarafından yayınlanacak tebliğler doğrultusunda eklenecek yeni e-Dönüşüm uygulamalarından faydalanma imkanı sağlanacak. GTO Üyeleri, PttTrade e-Pazar yeri hizmetinden ve e-PttAVM sanal mağazacılık hizmetinden de yararlanabilecek.

​