Haberler


18 Mart 2019

Büyük PTT Ailesinin Değerli Mensupları,

Aziz milletimizin genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, hep birlikte istiklal ve istikbal mücadelesi verdiği I. Dünya Savaşı ve Millî Mücadele yıllarında, fedakâr ecdadımız mukaddes vatanımızı canları pahasına müdafaa ederek bizlere bugün huzur ve güven içinde yaşadığımız toprakları ve tarihe sığmayacak kadar büyük bir kahramanlık destanını miras bırakmışlardır.

Çanakkale Savaşı, ilelebet unutulmayacak bu destanın en ibret verici hadiselerini ihtiva eden çarpıcı bir parçasıdır. Kazanılan büyük zafer, “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım!" diye haykırarak esaret zincirlerini parçalayan aziz Türk milletinin iman gücünü, vatan sevgisini, hürriyet aşkını ve üstün cesaretini bütün dünyaya göstermiş; zaferi getiren “Çanakkale ruhu" ise hem tarih boyunca istiklalimiz ve istikbalimiz söz konusu olduğunda müracaat edeceğimiz bir ilham kaynağı hem de varlığımıza, birliğimize ve kimliğimize yönelik bütün tehdit ve tehlikelere birlik ve beraberlik içinde karşı koymamız gerektiğini ihtar eden manevi bir dayanak olmuştur.                   

Gerek I. Dünya Savaşı gerekse Millî Mücadele yıllarında bütün imkânlarıyla seferberliğe katılarak önemli vazifeler üstlenen Posta ve Telgraf Teşkilatımız, vatanımız için verilen her mücadelede daima milletimizin tarafında olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir.        

Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümünde, bizlere bu vatanı ve bu destanı miras bırakan bütün kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.

 

Kenan BOZGEYİK

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı

​