Haberler


25 Ocak 2019

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) ile PTT arasında PTT hizmetlerinin kampüse taşınması ve PTT personelinin üniversite eğitimlerinden indirimli yararlanması konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

 

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketimiz ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi arasında PTT şubesi, PTT Matik, PTT Kargomat, Posta Kahvesi kurulması, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Kişisel Pul gibi uygulamaların hayata geçirilmesi ve şirket personelinin üniversite eğitimlerinden indirimli yararlanmasını da içeren anlaşmaya Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BARCA imza attı.

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK “Bu iş birliğinde bir taraftan üniversitemizin akademisyenleri ve öğrencilerin PTT hizmetlerinden en uygun şartlarda, indirimli bir şekilde istifade etmelerinin önünü açmış olurken bir taraftan da üniversitemizin nitelikli insan yetiştirmeye yönelik araştırmalarını toplumun faydasına olacak şekilde kullanmış oluyoruz" dedi.

Bir araştırma üniversitesi olan ASBÜ'de gerçekleşen çok önemli birikimlerin ve çalışmaların sadece üniversitenin sınıflarında, raflarında değil hayatın içerisinde yaşatılabilir ve uygulanabilir hale getirilmesi için iş birliğinin her aşamasını daha da geliştirerek devam ettireceğini belirten Sayın Bozgeyik, bu iş birliği ile üniversitede üretilen bilgininin, projelerin ve nitelikli insan kaynağının iş hayatına atılmasına fırsat sunulduğunun altını çizdi. 

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi rektörlük binasında gerçekleştirilen törende konuşan ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca ise üniversitelerin iş dünyasıyla gerçek hayata adapte olma gayretinde olduğunu belirterek bu iş birliğiyle PTT'nin köklü uzmanlığından yararlanmayı hedeflediklerini ifade etti. İş birliği kapsamında, üniversitedeki birikimin PTT'ye, yüksek lisans eğitimleri, sertifika eğitimleri ve hizmet içi eğitim gibi programlarla katkıda bulunacağını söyleyen Barca, PTT hizmetlerinin kampüse taşınması ve kurumun köklü birikiminin de akademiye önemli fayda sağlayacağını kaydetti. 

 “ASBÜ REKTÖRLÜK BİNASI HALKA AÇIK MÜZE OLACAK“

Rektör Prof. Dr. Mehmet Barca 2023'e yetiştirmek üzere 12 adet müze planları olduğunu belirterek, “Öncelikle ASBÜ rektörlük binasın alt katında Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Hazine Odası olduğunu ve burayı müzeye çevirmek için PTT'den de destek bekliyoruz" diye konuştu. Müze envanterini oluşturma ve destekleme konusundaki talebi üzerine Kenan Bozgeyik, katkıda bulunmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti. ​