Haberler


28 Ekim 2019

Büyük PTT Ailesinin Değerli Mensupları,

Kurtuluş Savaşı sırasında aziz milletimiz türlü yokluklar içinde varoluş mücadelesi vermiş, sarsılmaz bir iradeyle vatanı müdafaa ederek sonraki nesillere daima ilham olacak bir hürriyet destanı yazmıştır.

Tarih boyunca asla esaret kabul etmeyen milletimiz, bu büyük zaferin neticesinde Cumhuriyetin ilanıyla bağımsızlık aşkını bir kere daha tüm dünyaya ilan ve ispat etmiştir. 1923'ten bu yana coşkuyla kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bize bırakılan büyük mirasın değerini hatırlamak için bir vesiledir.  

Bu zorlu savaşta gerektiğinde canlarını hiçe sayarak muhaberat vazifesini yerine getiren Posta ve Telgraf Teşkilatı mensuplarının da zaferin kazanılmasında ve Cumhuriyet'in kurulmasında büyük katkıları olmuştur. Nitekim Mustafa Kemal Atatürk, kendisine yöneltilen “Savaşı nasıl kazandınız?" sorusuna “Telgrafın telleriyle" cevabını vererek Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın savaşın gidişatını değiştirdiğini bizzat tasdik etmiştir.

PTT, dün olduğu gibi bugün de büyük sorumluluklar üstlenmekte, ülkesinin ve milletinin aydınlık geleceği için hız kesmeden çalışmaya devam etmektedir. Ülkemiz adına üstlendiğimiz her sorumluluk ve kazandığımız her başarı bizi gururlandırmaktadır.

Bizler Cumhuriyet'in kurucu ve koruyucularıyız.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü kutluyor, bu değerli mirası bizlere bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla ve minnetle anıyorum.  

 

Kenan BOZGEYİK

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​