Haberler


23 Ekim 2019

 

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Hizmete başladığı ilk günden bu yana ülkemize ilkleri yaşatan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, 179. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktadır. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ve vizyonuyla PTT, Türkiye'nin yüz akı kurumlarından biri olarak önemli çalışmalara imza atmaya devam etmekte.

Çağımızın teknolojik gereksinimlerine, içinde bulunduğu değişim ve dönüşümle hızlıca cevap verebilen PTT, posta ve telgraf gibi geleneksel hizmetlerinin yanı sıra kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık, sigortacılık gibi alanlarda kaliteli ve güvenilir çalışmalar yürütmektedir. Türkiye'nin her yerine ulaşabilen hizmet ağı sayesinde vatandaşların hayatını kolaylaştıran, çağı yakalayan hizmetleriyle bir dünya markası olmayı hedefleyen PTT, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı'nı yürüterek ülkemizi gururlandırmaktadır.

Türkiye'nin 2023 vizyonuna değerli katkılarda bulunan Posta ve Telgraf Teşkilatı'mıza ve PTT ailesine çalışkanlıkları ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyor, Şirketimizin 179. yılını en kalbi duygularımla kutluyorum.  

 

Mehmet Cahit TURHAN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

​