Haberler


30 Ağustos 2019

Buraya geldikten sonra düşmanı kovmak gerektiğinden taarruz ederek Allah'ın lütfuyla attık. (…) Siz müsterih olunuz! İnşallah duanız berekatıyla bütün memleketimizi düşmandan kurtarmak nasip olacaktır.

 

30 Ağustos'un hemen öncesinde Mustafa Kemal'in çektiği bu telgraf; şanlı Türk milletinin azim ve kararlılığını gösterdiği gibi, 179 yıldır bu millete hizmet eden PTT'nin tarihine de ışık tutmaktadır.

 

Canı pahasına gizlice örgütlenen, işgal altındaki vatanın bir ucundan diğer ucuna kesintisiz haberleşmeyi sağlayarak Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir görevi yerine getiren Posta ve Telgraf Teşkilatı, bugün de aynı vatansever duygularla milletimize hizmet etmeye devam etmektedir. Teşkilatımız bugün geldiği noktayı; İhsan Pere, Hacı Mümtaz Tekmen, Ahmet Cevat Besen gibi vatan ve millet için durmadan, yılmadan, görevlerini üstün bir başarıyla yerine getiren çalışanlarına borçludur.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor; bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyorum.

 

Kenan BOZGEYİK

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

​​Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​