Haberler


15 Temmuz 2019

Büyük PTT AŞ Ailesinin Değerli Mensupları,

 

15 Temmuz; karanlık bir ihanet gecesinin, umudun aydınlık sabahına dönüştüğü tarihtir.

Emirlerini ülkemizin çıkarlarına aykırı odaklardan alan bir ihanet çetesinin milletimizin iradesini gasp etmek üzere harekete geçtiği bu gece, ölümü göze alarak darbe kalkışmasını durduran insanımızın sahip olduğu ferasetin ve gösterdiği cesaretin aydınlığıyla ağarmıştır.

Posta ve Telgraf Teşkilatımız, Millî Mücadele yıllarından 15 Temmuz'a kadar, vatanımız için birlik ve beraberlik içerisinde varoluş mücadelesi verdiğimiz bütün zor zamanlarda her ferdiyle milletimizin yanında yer almış olmakla iftihar etmektedir.

Bu nedenle, yıllarca devletimizin ve milletimizin iyi niyetine sığınarak palazlanmış ikiyüzlü bir kötülük şebekesi 15 Temmuz gecesi milletin iradesini çalmak üzere harekete geçtiğinde, Posta ve Telgraf Teşkilatımız da Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle sokaklara taşarak bu kanlı girişimi durduran kahraman milletimizin safında yerini almıştır. 

Vatan söz konusu olduğunda Posta ve Telgraf Teşkilatı mensuplarının bugüne kadar izlediği ve bundan sonra izleyeceği yol; Kurtuluş Savaşı'nda cephede ve cephe gerisinde büyük yararlılıklar göstererek zor şartlar altında, canları pahasına haberleşmeyi sağlayan ve ulusal egemenliğimizin kazanılmasında büyük katkısı bulunan kahraman telgrafçılarımızın yoludur. 

Bizler gayet iyi biliyoruz ki, vatan müdafaası bütün fikir ayrılıklarının, bütün görüş farklılıklarının ötesindedir.

Posta ve Telgraf Teşkilatımız, milletimizin menfaatleri için faaliyet gösteren vatansever bir hizmet ordusu olarak daima bu bilinçle teyakkuz halindedir.  

15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum. ​​​​