Haberler


5 Temmuz 2019


PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik:

 

“Türkiye'nin dünyadaki sesi olmak için çalışıyoruz"

 

“Hizmeti denizde de vatandaşın ayağına götürüyoruz"

 

''PTT Her Yerde'' sloganından hareketle hizmet yelpazesini genişleten PTT AŞ, “Deniz Postası" uygulamasını tanıttı. Uygulamayla birlikte Mobilize Deniz Taşıtları ile karadaki PTT iş yerlerinde verilen tüm hizmetlere, artık denizden de ulaşılacak.

 

179 yıldır Türkiye'nin her bölgesinde kargo ve lojistik alanında hizmet veren Şirketimiz Deniz Postası hizmetiyle sektöre yeni bir soluk getirecek. Dünyada örneği bulunmayan hizmet sayesinde, karadaki işlemler denizde de yapılabilecek. Şirketimiz ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın ortak çalışmaları sonucunda hayata geçen uygulama, İstanbul merkezli başlayacak ve ihtiyaca göre yaz aylarında nüfus yoğunluğu yaşanan turistik bölgelerde de müşterilerle buluşacak.

 

Tanıtım toplantısında konuşan PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Kenan Bozgeyik Mobilize Deniz Taşıtlarının karadaki PTT şubeleri gibi tam kapasite hizmet vereceğini söyledi. Konuşmasında Şirketimizin Türkiye'nin dünyadaki sesi olmak için büyük bir özveriyle çalıştığını kaydeden Sayın Bozgeyik, şöyle konuştu:

 

“Ülkemizin köklü kurumu Şirketimiz, 179 yıllık hizmet tecrübesini, çağın gerekleri ve imkânları doğrultusunda hayatı kolaylaştıran yeniliklere dönüştürerek faaliyetlerini sürdürüyor. Ulaşılabilir ve erişebilir hizmet anlayışımız doğrultusunda bugün de ülkemizin her yerinde her hizmeti vermek için gece gündüz çalışan bir ekibimiz var. Biz inanıyoruz ki; PTT çalışır, hayat değişir."

 

Dünyada örneği bulunmayan 'Deniz Postası' hizmetini hayata geçirdikleri için kurum adına büyük bir gurur yaşadıklarını vurgulayan Genel Müdürümüz, “Şirketimiz, topluma sunduğu ürün ve hizmetlerin daha erişilebilir ve ulaşılabilir olması için bütün lojistik ve teknolojik imkânları kullanarak donanımlarını geliştirmeye devam ediyor" dedi. Genel Müdürümüz, Şirketimizin müşterilerine hızlı ve kaliteli bir hizmet anlayışı sunma hedefiyle çalıştığını belirterek, “Kurumumuz, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda AR-GE çalışmalarına ağırlık veriyor.

 

Mobil araç uygulaması Şirketimizin son dönemde geliştirdiği önemli uygulamalardan birisi. Teknolojinin her geçen gün daha yoğun olarak kullanıldığı Şirketimiz uygulamaları ile hizmeti vatandaşın ayağına götürüyoruz" diye konuştu.

 

ADALAR ARASI KARGO GÖNDERİMİ YAPILACAK

 

Mobilize Deniz Taşıtları, yaz aylarında nüfus yoğunluğu artan yerleşim yerlerinin liman bölgelerinde faaliyetlerini sürdürecek. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği tatil bölgelerinde Deniz Postası ile döviz işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilmesi planlanırken, uygulamanın başlayacağı çoğu ilde adalar ile ana kara arasında özel kargo taşımacılığı yapılabilecek. Kış aylarında ise kıyı kentlerinin iş potansiyeli yüksek olan liman ya da iskelelerinde işlemlerin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla Mobilize Deniz Taşıtı hizmet verecek.