Basın Bülteni


18 Ekim 2018


"Şirket 15. Uluslararası Föy Yarışması'nda altın madalyanın sahibi oldu."
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), filateli alanındaki ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Şirket, Makao'da düzenlenen Uluslararası Föy Yarışması'nda birinciliği elde ederek Altın Madalya'nın sahibi oldu.

Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) tarafından her yıl gerçekleştirilen Uluslararası Föy Yarışması'na 20'den fazla posta idaresi katılıyor. UPU üyesi ülkelerin posta idarelerinin iştirak ettiği yarışma A, B ve C kategorilerinde düzenleniyor. A kategorisinde yılda 30'dan az, B kategorisinde yılda 30-69 arası, C kategorisinde ise yılda 70'ten fazla pul tedavüle çıkaran posta idareleri yarışıyor. Katılımcıların her birine iki adet pano tahsis ediliyor.

PTT A.Ş., bu yıl 21-24 Eylül 2018 tarihleri arasında 15'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Föy Yarışması'na C kategorisinde katıldı. Şirket, iki panoda 2015-2017 yılları arasında tedavüle çıkarılan filatelik ürünlere ait 32 adet föy sergiledi. PTT A.Ş. yarışma neticesinde 81 puanla birinciliğe ulaşarak ilk kez Altın Madalya ödülünü kazandı. C kategorisinde ikinciliği 78 puanla Romanya elde ederken, üçüncülüğü ise 77 puanla Çin Halk Cumhuriyeti ve Makao paylaştı.

PTT A.Ş., Uluslararası Föy Yarışması'nda daha önce 2014 ve 2016 yıllarında olmak üzere iki kez üçüncülük ödülünün sahibi olmuştu.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​