Basın Bülteni


1 Ağustos 2018

"Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkarak onları filateli dünyasında da ölümsüzleştirmeye devam ediyor. Şirket, bu çerçevede "UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz" konulu anma pulu hazırladı. Dünyadaki en ünlü antik kentlerden biri olan ve 1998 yılından beri UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Troya'nın görselinin yer aldığı anma pulu, 1 Ağustos 2018 tarihinde tedavüle çıkarılacak."

44x87 milimetre boyutundaki anma pulu 6 TL bedelle, söz konusu pula ait 140x210 milimetre boyutundaki ilk gün zarfı ise 7 TL bedelle PTT işyerlerinde, www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacak.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte "Çanakkale PTT Merkez Müdürlüğü/ÇANAKKALE" adresinde "UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz 01.08.2018 ÇANAKKALE" ibareli ilk gün damgası kullandırılacak.

ÇANAKKALE'DE PUL SERGİSİ

PTT A.Ş., 1-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında ise Çanakkale'de "UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz" konulu pul sergisi düzenleyecek. "Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evi Kayserili Ahmetpaşa Cad. No: 14 ÇANAKKALE" adresindeki sergi alanında "UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz Pul Sergisi 01-05.08.2018 ÇANAKKALE" ibareli özel tarih damgası kullandırılacak. Söz konusu özel tarih damgalı zarflar 2,50 TL bedelle www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​