Basın Bülteni


12 Mayıs 2018

"Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), "Türkiye-Tayland Diplomatik İlişkilerinin 60. Yıldönümü' konulu anma pulu ve ilk gün zarfını 12 Mayıs 2018 tarihinde tedavüle çıkaracak. 120x75 milimetre boyutundaki iki değerli anma pulu 2'şer TL bedelle, söz konusu pula ait 140x210 milimetre boyutundaki ilk gün zarfı ise 5 TL bedelle PTT işyerleri, www.filateli.gov.tr adresi ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacak."
Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte "PTT Pul Müzesi Anafartalar Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus/ANKARA" adresinde "Türkiye-Tayland Diplomatik İlişkilerinin 60. Yıldönümü 12.05.2018 ANKARA" ibareli ilk gün damgası kullandırılacak.

"Türkiye-Tayland Diplomatik İlişkilerinin 60. Yıldönümü" konulu anma pulunda "Türk Yağlı Güreşi" ve "Thai Boksu" görsellerine yer verilecek. Türkiye ile Tayland arasında diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 60. yıldönümü anısına tedavüle çıkarılacak anma pulu, iki ülkenin dostluk ve kardeşliğini filateli alanına da taşıyacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​