Basın Bülteni


11 Mayıs 2018

"Yıl boyunca özel gün ve haftalarda çeşitli kampanyalar düzenleyen Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), varlıklarıyla hayatımıza anlam katan sevgili annelerimizi de unutmadı. Şirket, bu yıl 13 Mayıs'ta kutlanacak Anneler Günü'ne özel bir kampanyaya imza attı. Ücretsiz mektup kağıdı ve zarf dağıtımı ile kargo ücretinde indirimi kapsayan kampanya, annesine sevgisini güzel bir mektupla veya hediyeyle göstermek isteyenleri oldukça mutlu edecek."
PTT A.Ş., mektup yazma alışkanlığının yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla Anneler Günü'ne özel 500 bin adet mektup kağıdı ve zarf bastırdı. Annesine verdiği değeri ve ona duyduğu sevgiyi kelimelerle ifade etmek isteyenler, mektup kağıdını ve zarfı PTT gişelerinden ücretsiz alabilecek.

Şirket, Anneler Günü'nden önceki 5 iş gününe denk gelen 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında postaya verilecek yurt içi posta kargosu ve APS kurye gönderilerinde ise yüzde 25 indirim uygulayacak. Herhangi bir indirimden faydalanan gönderiler, ayrıca bu indirimden yararlanamayacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​