Basın Açıklamaları


30 Nisan 2020

PTT AŞ, "Ramazan Gelenekleri" konulu anma pulu, ilk gün zarfı ve ilk gün damgasını 30 Nisan 2020 tarihinde tedavüle sunacak.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından 30 Nisan tarihinde tedavüle sunulacak "Ramazan Gelenekleri" konulu 3 TL+10 kuruş bedelli (38x76 mm boyutunda) anma pulu, söz konusu pula ait (140 x 200 mm boyutunda) 5,00 TL bedelli ilk gün zarfı PTT iş yerlerinde, PTT'ye ait www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa çıkacak.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte “Eyüp Sultan PTT Merkez Müdürlüğü Defterdar Mah. Eyüp Sultan Bulvarı No:38 Eyüpsultan/İSTANBUL" adresinde "Ramazan Gelenekleri 30.04.2020 İSTANBUL" ibareli ilk gün damgası kullandırılmaya başlanacak.

Ayrıca, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek ve toplum sağlığına korumaya destek olmak amacı ile alınan tedbirler nedeniyle müşteriler, filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilecek. 30 Nisan 2020 tarihinde satışa sunulan ilk gün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilere, hazırlanan filatelik ürünler için ilk gün damgası ve posta damgası talepleri, 30 Nisan 2020 itibari ile 3 ay içerisinde PTT'ye iletildiği takdirde karşılanacak.

 

 

Zarf Görseli.jpg