Basın Açıklamaları


6 Temmuz 2022

PTT AŞ'DEN ÇEVREYE DUYARLI BİR ADIM DAHA​​

Sürdürülebilir, doğayla uyumlu, daha temiz ve daha yeşil Türkiye anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Şirketimiz, 2030'a kadar araç filosunun yüzde 40'ını elektrikli hale getirmeyi amaçlıyor. 


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Şirketimiz sürdürülebilir, doğa ile uyumlu, daha temiz ve daha yeşil Türkiye anlayışıyla, elektrikli araç filosuna yenilerini eklemeye devam ediyor. 


Bu kapsamda, sıfır emisyonlu ve karbon salınımı sıfır olan elektrikli araçların ve elektrikli skuterların yaygınlaşmasına yönelik çalışmalar yapan Şirketimiz, sektördeki çevre odaklı dönüşüme öncülük ediyor. Şirketimiz, yakın zamanda filosuna yeni elektrikli araçlar ekleyerek, sektör içinde üstlendiği misyona uygun faaliyetlerini devam ettiriyor.​​​

Şirketimiz tarafından kullanılan elektrikli araçlar, enerji maliyeti açısından diğer araçlara göre 7 kat daha fazla avantaj sağlıyor. Hizmetlerimizden kargo taşımacılığında kullanılmaya başlanan elektrikli araçlar, 4 ile 9 saat arasında şarj edilebilme özelliği sayesinde zamandan tasarruf sağlarken, düşük şarj maliyetiyle de dikkat çekiyor. 


Enerji maliyeti açısından içten yanmalı motorlara göre 7 kat fazla avantaj sağlayan, yüzde 100 elektrikli ve sıfır karbon salınımlı araçlar, tam dolu şarjla 220 kilometre gidebiliyor. 


Çevre odaklı adımlarını sürdüren ve 5 elektrikli araçla dönüşüme başlayan Şirketimiz, 2030'a kadar araç filosunun yüzde 40'ını elektrikli hale getirmeyi planlıyor.​