Basın Açıklamaları


3 Temmuz 2022

 

PTT'DEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ HGS HATIRLATMASI 

PTT AŞ, Kurban Bayramının yaklaşmasıyla sürücülerin seyahate çıkmadan önce HGS bakiyelerini kontrol etmeleri gerektiğini duyururken, HGS bakiye yükleme konusunda dolandırıcılık amacıyla kurulan internet sitelerine karşı dikkatli olmaları hususunda da uyarıda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı hizmet veren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) bayramın yaklaşmasıyla yolculuk yapacak araç sahiplerine Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) bakiyelerini kontrol etmeleri konusunda hatırlatmada bulundu. PTT AŞ tarafından yapılan açıklamada ayrıca, yetersiz bakiye ile yapılan geçiş ihlali ve 15 günlük yasal süreç sonunda uygulanacak idari para cezalarının önüne geçilebileceği ifade edildi.

Avrupa'dan giriş-çıkışlarda en çok yoğunluğun yaşandığı Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarımızda Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) satışları devam ediyor. İnternet üzerinden müşterilerin HGS hizmetine ulaşabileceği sayfaların yalnızca, https://pttbank.ptt.gov.tr/; www.turkiye.gov.tr/ www.pttavm.com/ olduğu bilgisini aktaran PTT AŞ, bu sayfalar haricinde HGS'ye yükleme yapılamayacağına ve farklı internet adreslerine itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor.

PTT AŞ, HGS bakiyelerini kontrol etmek isteyen kullanıcıların ise, PTT'nin HGS resmî müşteri hizmetleri internet sitesi olan https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/ ve e-devlet kapısı aracılığıyla kontrol sağlayabileceklerini vurguladı.

HGS İLE ZAMANDAN TASARRUF ETMEK MÜMKÜN

Kullanıcılar tarafından tüm kredi kartlarıyla iş yerlerimizden HGS yüklemesi için otomatik talimat verilebilirken, PTT Matikler ve internet üzerinden de 7/24 online bakiye yüklenebiliyor.

HGS ile köprüler, şehirlerarası otoyollar, İDO feribot işletmeciliği, Uludağ Millî Parkı ve yap-işlet-devret otoyollarının gişelerinden duraksamadan geçmek ve zamandan tasarruf etmek mümkün oluyor.​