Basın Açıklamaları


26 Mart 2021

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), hoşgörü ve sevginin insanlar için olan önemini vurgulamak amacıyla iki değerli “Hoşgörü ve Sevgi Konulu Sürekli Posta Pulları" ve konuya ilişkin hazırlanan ilkgün zarfını 26 Mart 2021 tarihinde tedavüle sundu. 

 

“Hoşgörü ve Sevgi" konulu 2,00TL ve 3,00 TL (38x38 mm boyutunda) sürekli posta pulları ve söz konusu pula ait 7,50 TL bedelli ilkgün zarfı, www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT iş yerlerinde abone sayısı kadar satışa sunuldu. Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT Pul Müzesi Hacı Bayram Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde "Hoşgörü ve Sevgi Konulu Sürekli Posta Pulları 26.03.2021 ANKARA" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.

 

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerimizin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 26 Mart 2021 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilerimize, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

 

Müşterilerimiz tarafından hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürü'ne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve posta damgası talepleri, 26 Mart 2021 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ'ye iletildiği takdirde karşılanacak.​


FDC SEVGİ VE HOŞGÖRÜ.jpg