Basın Açıklamaları


21 Aralık 2020

PTT'DEN "TÜRKİYE CUMHURİYETİ- KIRGIZ CUMHURİYETİ ORTAK PULU" KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

 

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından "Türkiye Cumhuriyeti- Kırgız Cumhuriyeti Ortak Pulu" konulu Anma Pulu ve ilkgün zarfı 21 Aralık 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.

 

"Türkiye Cumhuriyeti- Kırgız Cumhuriyeti Ortak Pulu" konulu 6,50 TL (93 x 62 mm boyutunda) bedelli Anma Pulu, söz konusu pula ait 8,5 TL bedelli ilkgün zarfı PTT İş yerlerinde, www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa çıktı. Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte "PTT Pul Müzesi Hacı Bayram Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde "Türkiye Cumhuriyeti- Kırgız Cumhuriyeti Ortak Pulu 21.12.2020 ANKARA" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.

 

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 21 Aralık 2020 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

 

Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) özeltarih damgası ve posta damgası talepleri, 21 Aralık 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ'ye iletildiği takdirde karşılanacak.İlkgün Zarfı.jpg