Basın Açıklamaları


18 Kasım 2020

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından "Öğretmenler Günü" konulu özelgün zarfı 24 Kasım 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.

24 Kasım 2020 tarihinde tedavüle çıkan "Öğretmenler Günü" konulu özelgün zarfı 5,00 TL bedelle; www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT iş yerlerinde abone sayısı kadar satışa sunuldu.

Söz konusu filatelik ürünün satışı ile aynı tarihte "PTT Pul Müzesi / Hacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde mesai saatleri içerisinde "Öğretmenler Günü 24.11.2020 ANKARA" ibareli özelgün zarfına ait özeltarih damgası kullandırılmaya başlandı. 

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 24 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulan özelgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr  adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) özeltarih damgası ve posta damgası talepleri, 24 Kasım 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ'ye iletildiği takdirde karşılanacak.