Basın Açıklamaları


12 Ekim 2020

Adsız.jpg 


"Tarihi Posta Yolları" temalı pul, PTT'ye Avrupa'da birincilik getirdi

Şirketimiz, 2002'den beri halka açık çevrimiçi oylama yoluyla düzenlenen En İyi Avrupa Pulu Yarışmasında bu sene "Tarihi Posta Yolları" temasıyla tedavüle sunduğumuz pulla birinciliğe layık görüldü.

Posta güzergâhları, postacılar ve tarihi mekanların tarihsel gerçekliğe uygun olarak tasvir edildiği pul tasarımları, tüm teknik detaylara bağlı kalınıp tek tek çizilerek oluşturuldu.

Avrupa Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) Pul ve Filateli Çalışma grubu faaliyetlerinden biri olan Avrupa Pulları (EUROPA Stamps) her yıl Avrupa Posta İdareleri tarafından PostEurop üyesi olup olmamalarına bakılmaksızın üzerinde EUROPA logosu taşıyan tüm pulları kapsıyor. 

Avrupa Pulları, filateliye dikkati çekerken aynı zamanda posta alanındaki iş birliğinin altını çiziyor. 1956'da ilk kez tedavüle sunulan Avrupa Pulları, 1996'dan beri PostEurop çatısı altında Avrupa'nın birlik olma arzusunun sembolü olmaya devam ediyor.

Avrupa Pullarının teması her yıl PostEurop Pul ve Filateli Çalışma Grubu tarafından belirleniyor. 2002'den beri halka açık çevrimiçi oylama yoluyla En İyi Avrupa Pulu Yarışması düzenleniyor.

Şirketimiz, hem Pul ve Filateli Çalışma Grubundaki toplantılara hem de daha önce düzenlenen Avrupa Pulları faaliyetine ve yarışmalarına etkin olarak katılıyor.

Daha önce de 2011 yılında "Ormanlar", 2013 yılında "Posta Araçları", 2015 yılında "Eski Oyuncaklar", 2017 yılında "Kaleler", 2018 yılında "Köprüler" konulu pul ödüllerine başvuru yapan Şirketimiz, internet yarışması bölümünde birincilik kazandı. Pul tasarımlarıyla ülkemizi uluslararası alanda temsil eden Şirketimiz ayrıca, 2012 yılında “Türkiye'yi Ziyaret Edin", 2014 yılında “Ulusal Müzik Enstrümanları" ve 2019 yılında “Ulusal Kuşlar" konulu anma pullarıyla ikincilik elde etti. ​