Basın Açıklamaları


4 Eylül 2020

TURPEX E-İHRACAT GİRİŞİMCİLERİNİ DESTEKLİYOR


Yaygın hizmet ağı ile dünya üzerinde 200'ü aşkın noktaya güvenilir, ekonomik ve hızlı air-express taşımacılık hizmeti sunan PTT; TURPEX markasıyla, 2-3 iş günü gibi kısa bir sürede en uygun ücretlerle gönderileri yurt dışı adresine teslim ediyor.


Bireysel gönderilerin yanı sıra KOBİ'lerin e-ticaret gönderilerini de yurt dışına ulaştıran TURPEX, KOBİ'lerin ihracatını artırmasına ve uluslararası alanda rekabet etmesine destek oluyor.


Ülkemizin her yerine kaliteli hizmet sunmayı ilke edinmiş Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), lojistik alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye'nin öncü şirketleri arasında yer alıyor. Şirketimiz, Türkiye genelinde yaklaşık 3 binden fazla kabul noktasıyla hizmet veren TURPEX ile yurt dışı taşımacılığında müşterilerimize benzersiz fırsatlar ve destekler sunuyor.


Gönderi potansiyeline bakılmaksızın tüm e-ticaret girişimcilerimize, TURPEX tarafından uygun çözüm sağlanıyor. Uygun fiyatlı taşımacılık hizmetiyle KOBİ'lerimizin ihracatının artmasına katkıda bulunan TURPEX, uluslararası alanda rekabet etme fırsatını da beraberinde getiriyor.


Uygun fiyat ayrıcalığı TURPEX'te

 

Global temsilcilerin yer aldığı sektörde ülkemizin bayrağını taşıyan TURPEX, uygun fiyat politikasıyla yurt dışına ekonomik taşımacılığın da öncüsü konumunda yer alıyor. Müşterilerimiz, www.ptt.gov.tr adresindeki 'gönderi ücreti öğrenme' sekmesinden TURPEX yollama ücretlerine ulaşabiliyor. Herhangi bir TURPEX gönderisinin yollama ücreti; ağırlık, boyut ve varış ülkesi seçilerek kolayca hesaplanabiliyor. 

 

Gümrük çıkış işlemlerinde ek ücret yok


TURPEX gönderilerini mikro ihracat hizmeti kapsamında ulaştırmak isteyen göndericilerimiz, gerekli ek formları herhangi bir PTT iş yerimizden temin edebildiği gibi hiçbir gümrük çıkış işlemi için de ek ücret ödemek zorunda kalmıyor.


TURPEX hizmetimizle, kapsamında ticari eşya bulunan en uzun kenarı 1 metre, ağırlığı ise 30 kilogramla sınırlı ve kapsam değeri 15.000 Euro'ya kadar olan yurtdışı varışlı gönderiler için, gümrük işlemleri mikro ihracat hizmeti kapsamında E-Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) düzenleyerek müşterilerimizin KDV iadesi almaları sağlanıyor ve gönderiye ilişkin ihracat gümrük işlemleri müşterilerimiz adına Şirketimizce yapılıyor.


PTT iş yerlerimizden gönderim sağlanıyor


Müşterilerine hızlı ve güvenli transfer olanağı sağlayan PTT; TURPEX hizmetiyle, gönderileri varış ülkesine göre 2 ila 3 iş günü içerisinde teslim ediyor. Müşterilerimiz herhangi bir PTT iş yerimizden TURPEX gönderimi için başvurabiliyor. TURPEX hizmetimizden faydalanmak isteyen göndericilerimizin, PTT iş yerlerimizden temin edebilecekleri TURPEX kabul formunu doldurmaları yeterli. Müşterilerimizin ek evrak doldurmak zorunda kalmadan yapabilecekleri gönderi başvuruları için gerekli tüm belgeler kabul esnasında Şirketimiz sistemleri tarafından hazırlanıyor. Kabulden itibaren teslim oluncaya kadar anlık gönderi hareketleri www.ptt.gov.tr adresi gönderi sorgulama menüsü üzerinden izlenebiliyor.