Basın Açıklamaları


10 Ağustos 2020

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından "33. Alay Komutanı Binbaşı Ali Faik Bey" konulu özelgün zarfı 10 Ağustos 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.


10 Ağustos 2020 tarihinde tedavüle sunulan "33. Alay Komutanı Binbaşı Ali Faik Bey" konulu özelgün zarfı 5,00 TL bedelle; www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve abone sayısı kadar PTT iş yerlerinde satışa çıktı.


Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte "Eceabat PTT Merkez Müdürlüğü / Kemalpaşa mah. Cumhuriyet cad. No:38 Eceabat/ÇANAKKALE" adresinde mesai saatleri içerisinde "33. Alay Komutanı Binbaşı Ali Faik Bey 10.08.2020 ÇANAKKALE" ibareli özelgün zarfına ait özeltarih damgası kullandırılmaya başlandı.


Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 10 Ağustos 2020 tarihinde satışa sunulan özelgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere , www.filateli.gov.tr  adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.


Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) özeltarih damgası ve posta damgası talepleri, 10 Ağustos 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ'ye iletildiği takdirde karşılanacak.