Basın Açıklamaları


10 Nisan 2020

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), 10 Nisan 2020 tarihinde "Türk Polis Teşkilatı 175 Yaşında"  konulu özel gün zarfını tedavüle sunacak.

Aynı tarihte "Ulus PTT Merkez Müdürlüğü Atatürk Bul. No:7 Ulus/ANKARA" adresinde mesai saatleri içerisinde "Türk Polis Teşkilatı 175 Yaşında 10.04.2020 ANKARA" ibareli özel gün zarfına ait özel tarih damgası kullandırılacak.

Konuya ilişkin özel gün zarfları 5,00 TL bedelle www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT işyerlerinde abone sayısı kadar satışa sunulacak. Ayrıca PTT, Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT İşyerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT İşyerlerine gelmeden yapabilmeleri için çalışma başlattı.

Bu kapsamda, 10 Nisan 2020 tarihinde satışa sunulacak olan özel gün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek. Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için özel tarih damgası ve posta damgası talepleri, 10 Nisan 2020 itibari ile 3 ay içerisinde iletildiği takdirde karşılanacak.