Basında Biz | Haberler
PTT Genel Müdürü Osman Tural Başarılı Olan Güreşçilerimizi Ödüllendirdi. / 08.12.2011

01-03 Aralık 2011 tarihlerinde Ankara'da yapılan  Büyükler Serbest Türkiye Şampiyonasında  120 kg da güreşen PTT sporcusu Sait BİNGÖL  120 Kg da Türkiye üçüncüsü oldu.

Sporcumuzun daha önceki yapmış olduğu Uluslar arası önemli dereceler:

2003 yılında Arnavutluk Tiran ‘da yapılan Gençler Avrupa şampiyonasında  96 kg da Avrupa şampiyonluğu,

2004  yılında İstanbul’da yapılan   Gençler Dünya şampiyonasında     96 kg da üçüncülük,

2005 yılı  yılında İzmir’de yapılan  Üniversiad  Dünya şampiyonasında 120 kg da birincilik,

Ayrıca aynı şampiyonada sporcumuz Nuri Zenginde 96 Kg.da Türkiye beşincisi oldu.

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman TURAL, PTT Spor Kulübü Güreş Takımı sporcularını 08 Aralık  2011  Perşembe günü Makamında kabul ederek, tek tek kutlayarak,  sporcularımızı  ödüllendirdi.

Kabulde, Genel Müdürümüz Osman TURAL’ın yanı sıra,  PTT Spor Kulübü As Başkanı Hikmet ÖZKAN, PTT Spor Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin SOMUNCUOĞLU, Spor Kulüp Müdürü Süleyman DOĞANER, Kırkpınar başpehlivanlarından Recep KARA  ile Antrenör Hasan ERGİN ile katıldılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren PTT Genel Müdürü Osman TURAL, Sporun önemine değinerek birlik ve beraberlik içerisinde bu başarıyı sürdürmeye devam edeceklerini belirtti. Konuşmalarının devamında, sporcularımızın Büyükler Serbest Türkiye şampiyonasında dereceye girmesinin sevindirici olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Antrenör Hasan ERGİN , Genel Müdürümüz Osman TURAL’a  başarılı olan sporcularımıza vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek, sporcularımızın başarılarının bundan sonra da devam edeceğini söylediler.

Yapılan ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.