Basında Biz | Gazete Haberleri


SABAH GAZETESİ - 2006-12-31
Parasını veren pulunu bastırıyor
PTT Genel Müdürlüğü, bir yılda 638 kişi ve kurumun isteği üzerine 614 bin 300 adet kişisel pul basımı gerçekleştirdi ÖZEL günlerini, özel insanları, özel kurumları ölümsüzleştirmek isteyenler için başlatılan "özel pul" uygulaması yaygınlaşıyor. PTT Genel Müdürlüğü, son bir yıl içinde 638 gerçek ve tüzel kişinin İsteği üzerine 614 bin 300 adet kişisel pul basımı gerçekleştirdi. En az 250 adet olmak üzere 50 ve katları şeklindeki siparişleri karşıladıklarını belirten PTT Genel Müdürü Osman Tural, "özel pullar aynı zamanda gönderi için de kullanılabiliyor. Doğum günü, evlilik yıldönümü, babalar günü, anneler günü, mezuniyet töreni, hatıra amaçlı pul basılabiliyor" dedi. Aralarında Leyla Alaton, Ulusoy, Ankara Barosu. Hyundai, Xerox, Galatasaray Eğitim Vakfı, Fevziye Mektepleri, Yeditepe Üniversitesi, Notra Dame De Sion Fransız Lisesi, Konya Şeker Fabrikası, Antalya Valiliği, Amasya Valiliği ile çok sayıda belediyenin bulunduğu kişi ve kuruluş özel pul bastırdı. PTT'nin bu hizmetten yıllık geliri 700 bin YTL'yi buldu. PTT Genel Müdürlüğü, Türk iş dünyasının unutulmaz isimleri Vehbi Koç ve Sakıp Sabancı için de hatıra pulu basmıştı.

10 GÜNDE TESLİM

PTT, 250 1.000 adet arasındaki siparişlerde bir pul için hizmet bedeli 0,90. Ykr, 1.050 5.000 adet arasındaki siparişlerde bir pul için hizmet bedeli 0,65 Ykr, 5.050 adet ve üzerinde siparişlerde bir pul için hizmet bedeli olarak 0,40 Ykr alıyor. Kişisel pullar 10 günde teslim ediliyor. Basılan ve müşteriye teslim edilen pullara ait objeler PTT tarafından üç yıl saklanıyor. Kişisel pullarda adres ve telefon numarası gibi bilgilere yer verilmiyor.
BUGÜN GAZETESİ - 2006-12-22
Yaz polis yaz devri PTT ile son bulacak
Trafik cezaları ile otoyollardan kaçak geçiş yapan araçlara ait geçiş ücreti ve idari para cezası tutanakları, PTT vasıtasıyla tebliğ edilecek. Tahsilat, tebligat sırasında ya da online hizmet veren 300 PTT şubesinde yapılacak. Konuya ilişkin protokol Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, Karayollan Genel Müdürü Cahit Turhan, Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş ve PTT Genel Müdürü Osman Tural arasında dün imzalandı.

Törende konuşan Arıoğlu, proje ile cezaların tebliğ ve tahsilatında yaşanan sıkıntıların aşılacağını ifade etti. Emniyet ve Karayollan genel müdürlüklerinin ceza tutanaklarını hem dosya olarak hem elektronik ortamda PTT'ye ulaştıracağını anlatan Anoğlu, projede en büyük işin PTT'ye düştüğünü söyledi. Anoğlu, aynca PTT'nin tebliğ ettiği tutanaklardan 1 ay içinde yapılacak tahsilat için İdare'den yüzde 3 komisyon alacağını belirtti.

Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş da tebligat konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle vatandaşların ceza kesen polisler ile "nasıl olsa tebligat yok yaz polis bey yaz" diyerek 'dalga geçtiğini" kaydetti. Hiç kimsenin polisi küçük düşürmeye hakkı olmadığım belirten Altıntaş, otoriteyi sağlamak ve karayollarında güvenli, düzenli ulaşımı temin etmek gerektiğini söyledi. Altıntaş, projenin bu amaca büyük katkı sağlayacağım dile getirdi. PTT Genel Müdürü Tural ise cezalan vatandaşa tebliğ edeceklerini ve tahsilatın da ya tebligat sırasında ya da online hizmet veren PTT’lerde yapılacağını vurguladı.
DÜNYA - 2006-12-22
Trafik cezaları PTT'ye yatırılabilecek
Trafik cezalan ile otoyollardan kaçak geçiş yapan araçlara ait geçiş ücreti ve idari para cezası tutanakları, PTT vasıtasıyla tebliğ edilecek. Tahsilat, tebligat sırasında ya da online hizmet veren PTTlerde yapılacak. Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, Karayollan Genel Müdürü Cahit Turhan, Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş ve PTT Genel Müdürü Osman Tural konuya ilişkin 4'Iü protokolü imzaladı.

Protokol töreninde konuşan Arıoğlu, proje ile cezaların tebliğ ve tahsilatında yaşanan sıkıntıların aşılacağını ifade etti. PTTnin tebliğ ettiği tutanaklardan 1 ay içinde yapılacak tahsilat için İdare'den yüzde 3 komisyon alacağını belirten Anoğlu, özellikle Karayolları'nın kestiği cezaların yüksek olması nedeniyle belge başına komisyon tutarınınn 10 YTL ile sınırlı tutulduğunu söyledi. PTTnin tahsilatdan ertesi gün Hazine hesabına aktaracağını dile getiren Anoğlu, 1 ay geçtikten sonra yapılacak tahsilatların ise komisyon dışında tutulacağını ve bankalar gibi vergi dairelerinin hesaplarına gönderileceğini söyledi. Ödemesini 1 ay içinde yapanlara yönelik bazı kolaylıkların söz konusu olduğunu ifade eden Arıoğlu, tebligatın da tahsilatın da artık daha hızlı olacağına inandıklarım vurguladı. Arıoğlu, "(Polis bu cezayı bana nereden tebliğ edecek) düşüncesinden vazgeçilmesi gerektiğini söyleyebilirim" dedi.

Tebligat sıkıntısı bitti

Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş da tebligat konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle vatandaşların ceza kesen polisler ile "nasıl olsa tebligat yok yaz polis bey yaz" diyerek "dalga geçtiğini" kaydetti. Hiç kimsenin polisi küçük düşürmeye hakkı olmadığını belirten Altıntaş, otoriteyi sağlamak ve karayollarında güvenli, düzenli ulaşımı temin etmek gerektiğini söyledi. Karayollan Genel Müdürü Cahit Turhan da otoyollarda kaçak geçiş yapanlardan alınacak geçiş ücreti ve idari para cezalarının tebligatında sıkıntılar yaşandığını ifade ederek, cezaların bir an önce tahsil edilmesinin önemini vurguladı.
HÜRRİYET GAZETESİ - 2006-12-22
Trafik cezaları PTT'ye ödenebilecek
TRAFİK cezaları ile otoyollardan kaçak geçiş yapan araçlara ait geçiş ücreti ve idari para cezası tutanakları, artık PTT vasıtasıyla tebliğ edilecek. Tahsilat da, tebligat sırasında ya da online hizmet veren PTT'lerde yapılacak. Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş ve PTT Genel Müdürü Osman Tural dün konuya ilişkin protokol imzaladı. Arıoğlu, Emniyet ve Karayolları genel müdürlüklerinin ceza tutanaklarını hem dosya olarak hem de elektronik ortamda PTT'ye ulaştıracağını söyledi. PTT'nin tebliğ ettiği tutanaklardan 1 ay içinde yapılacak tahsilat için idareden yüzde 3 komisyon alacağını belirten Arıoğlu, özellikle Karayollarının kestiği cezaların yüksek olması nedeniyle belge başına komisyon tutarının 10 YTL ile sınırlı tutulduğunu söyledi. ANKARA

Bak postacı geliyor trafik cezası kesiyor Maliye ile PTT, Unakıtan 'pul parası'nı pahalı bulduğu için iki yıldır tebliğ edilmeyen trafik cezaları için protokol imzaladı. Postacılar, 'Nasıl olsa alınmıyor' diye ceza ödemeyenlerin kapısını tahsilat için çalacak Maliye Bakanlığı'nın "pul parası" ödemek istemediği için tebliğ edilmeyen trafik cezaları, Ocak 2007'den itibaren adrese gönderilecek. Maliye Bakanlığı ile PTT arasında 5 ay süren müzakereler sonunda dün imzalanan protokole göre, vatandaşın trafik cezalarını postacılar getirecek, kapıda ceza tahsilatlarını da yapabilecek. Maliye Bakanlığı, PTT'nin vereceği hizmete karşılık yapacağı ödeme konusunda anlaşamadığı için 2005'ten bu yana trafik cezaları vatandaşa tebliğ edilemiyordu. Böylece yeni yılın ilk ayından itibaren vatandaşlar kapılarını çalan postacılardan 2 yıl önce araçlarına kesilmiş bir ceza tebligatıyla karşılaşabilecekler.
VAKİT GAZETESİ - 2006-12-22
Trafik cezalarına PTT kolaylığı
Trafik cezaları ile otoyollardan kaçak geçiş yapan araçlara ait geçiş ücreti ve idari para cezası tutanakları, PTT vasıtasıyla tebliğ edilecek. Tahsilat, tebligat sırasında ya da online hizmet veren PTT'lerde yapılacak. Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoglu, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş ve PTT Genel Müdürü Osman Tural konuya ilişkin 4'lü protokol imzaladı.

Protokol töreninde konuşan Arıoğlu, proje ile cezaların tebliğ ve tahsilatında yaşanan sıkıntıların aşılacağını ifade etti. Emniyet ve Karayolları Genel müdürlüklerinin ceza tutanaklarını hem dosya olarak hem de elektronik ortamda PTT'ye ulaştıracağını anlatan Arıoğlu, projede en büyük işin PTT Genel Müdürlügü'ne düştüğünü söyledi.

PTT'nin tebliğ ettiği tutanaklardan 1 ay içinde yapılacak tahsilat için İdare'den yüzde 3 komisyon alacağını belirten Arıoğlu, özellikle Karayollarının kestiği cezaların yüksek olması nedeniyle belge başına komisyon tutarının 10 YTL ile sınırlı tutulduğunu söyledi. Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan da otoyollarda kaçak geçiş yapanlardan alınacak geçiş ücreti ve idari para cezalarının tebligatında sıkıntılar yaşandığını ifade ederek, cezaların bir an önce tahsil edilmesinin önemini vurguladı.

PTT Genel Müdürü Osman Tural, PTT'nin "posta hizmeti" ve "finansal hizmetler" olmak üzere 2 temel hizmet alanı olduğunu belirterek, projenin, bu iki noktayı da kapsadığını kaydetti. Cezaları vatandaşa tebliğ edeceklerini ve tahsilatın da ya tebligat sırasında ya da online hizmet veren PTT'lerde yapılacağını anlatan Tural, 3 bin 22 PTT'den, 2 bin 967'sinin online hizmet verdiğini, geri kalanın da Telekom altyapısı sağlandığı ölçüde sisteme dahil olacağını belirtti.
12345678910 >>