Basında Biz | Haberler
PTT Araç Filosu Teslim Töreni İzmir’de Gerçekleştirildi / 11.05.2011

PTT'ye 1100 Araçlık Yeni Filo Katıldı…

İzmir'de düzenlenen bir törenle bin 100 adetlik, taşıt  filosu PTT Genel Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İzmir PTT Başmüdürlüğü Bayraklı PTT  Merkezi'nde, Ulaştırma Eski Bakanı Sayın Binali YILDIRIM,  PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman TURAL ile Ford Otosan A. Ş. Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Aykut ÖZÜER'in de katıldığı törenle verilen bin 100 araçtan 300'ü Ege Bölgesi'ne dağıtıldı.

Söz konusu filo teslim törenine; İzmir Vali Yardımcısı  Sayın Ardahan TOTUK, PTT  Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcıları  Sayın Yusuf TOPRAK ile Sayın Özay ATBAŞ, PTT Genel Müdürlüğü Kurul ve Daire Başkanları,  İzmir Ankara, İstanbul PTT ve PİD Başmüdürleri, PTT çalışanları, vatandaşlar ve basın  mensupları katıldılar.

Bayraklı PTT'de düzenlenen araç filosu teslim töreni, efelerin yaptığı folklor gösterisinin ardından,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Ford Otosan AŞ. Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sayın Aykut  ÖZÜNER yaptığı konuşmada şunları söyledi :  PTT’ye bundan sonra yer destek hizmetlerinin de devam edeceğini, kiralama yöntemiyle geçen yıl 600, bu yıl bin 100  araç ilave edilerek filonun yenilendiğini kaydetti.

Ardından PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın  Osman TURAL yaptığı konuşmada,  PTT Genel Müdürlüğü olarak hizmet yarışında en önde olmak için projeleri hayata geçirdiğini ifade etti. Ülke genelinde tüm iş yerlerinin otomasyon sistemine geçtiğini anlatan Genel Müdür, "Ülke genelinde 4300 iş yerinin tamamı otomasyon sistemine kavuştu. 2002 yılında otomasyon sistemine açık iş yeri sayısı ise sadece 750 idi" dedi.


İşbirliği yaptıkları kuruluşların sayısını da artırdıklarını dile getiren TURAL, şöyle konuştu:

"2002 yılında yalnızca yedi kuruluşun işlemi yapılan iş yerlerinde bugün itibariyle 176 çeşit iş ve işlem yapılıyor. Bunlardan 23'ü bankacılık ve finans kurumu. GSM ve telefon şirketlerimizin tamamıyla işlem gerçekleştiriyoruz. Kredi verme işlemlerini başlattık. Ucuz para transferi işlemleri var. Daha önce Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur çatısı altındaki kurumların iş ve işlemlerini  SGK ile yaptığımız anlaşmalar sonucu işsizlik ödemeleri, primlerin ödenmesi, emekli maaşlarının evlere ödenmesi gibi çalışmalarla yürütüyoruz. Bizim vatandaşa diğer kurum ve kuruluşların da hizmetlerini sunan bir hizmet noktası haline gelme hedefiyle yaptığımız çalışmalar devam ediyor. " dedi.

PTT olarak kargoculuk ve lojistik hizmeti verdiklerini de anlatan  Genel Müdür, bu nedenle araç filosunu yenilemeyi planladıklarını kaydetti.

Kargo iş ve işlemlerinde kullanmak üzere araç ihalesi yaptıklarını ve en uygun teklifi veren Ford Otosan AŞ ile anlaşma yaptıklarını ifade eden  Sayın TURAL, anlaşmayla 1100 aracı kiraladıklarını, bunlardan 300'ünün de Ege Bölgesi'nde hizmet vereceğini söyledi.

Ulaştırma Eski Bakanı Sayın  Binali YILDIRIM, törende  yaptığı konuşmada, Kurumun son sekiz yılda PTT'nin vatandaşa ulaşabilmek için çok büyük işler yaptığını ve  PTT'nin artan hizmetlerine her gün bir yenisini daha eklediğini ifade etti.

Binali YILDIRIM,  konuşmasının devamında,  "Bugün artık beldelerde, ilçelerde PTT olmayan yerde PTT Bank var. 160'ın üzerinde kuruluşla 160'ın üzerinde işlem yapar hale geldik. Bir ayda yapılan işlem miktarı 2 milyon 400 bindir. PTT Bank ile birlikte aylık işlem sayısında 10 kat artış sağlandı. İşte millete hizmet bu. Millete ne kadar yaklaşırsanız millet de size o kadar yaklaşır" dedi.

PTT,  kargo ve lojistik hizmetlerinin etkinliğini arttırmak amacıyla,  2010 Mayıs ayında, beş grupta 600 taşıtı 3 yıl süreyle kiralayarak hizmete sunmuştu. Son anlaşmayla  1100 aracın daha 3 yıllığına kiralandığı belirtildi.