Basında Biz | Haberler
171. Yıldönümü Dolayısıyla Düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası Sonuçlandı / 25.10.2011

PTT Genel Müdürlüğünce Kuruluşumuz personeli arasındaki birlik ve beraberlik duygusunu arttırmak, rekabet ve ekip çalışması duygusunu güçlendirmek ve Kurum aidiyetini ön plana çıkarmak maksadıyla, 12 Eylül 2011 ile 24 Ekim 2011 tarihleri arasında “PTT 171. Kuruluş Yıldönümü Halı Saha Futbol Turnuvası” düzenlenmiştir.

PTT 171. Kuruluş Yıldönümü Halı Saha Futbol Turnuvasına,

Genel Müdürlükten, A Grubunda, Kargo ve Lojistik, Posta ve Telgraf, Tanıtım ve Pazarlama ve Teknik İşler ve Otomasyon Dairesi Başkanlıkları; B Grubunda, İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Finansman, Parasal Posta ve İşletme ile Malzeme Dairesi Başkanlıkları;

Ankara PTT Başmüdürlüğünden, Ankara PTT Başmüdürlüğü, Yenişehir, Ulus ve Sincan PTT Merkezleri;

Ankara PİD Başmüdürlüğünden, A Grubunda, Yenimahalle K, Yenimahalle T ve APİD, B Grubunda, Babaharman, Etimesgut ve Konutkent Dağıtım ve Toplama Merkezleri yer aldılar.

Çekişmeli geçen müsabakalar sonrasında, 24 Ekim 2011 Pazartesi günü, üçüncülük ve dördüncülük maçını oynayan Babaharman Dağıtım ve Toplama Merkezi ile Yenimahalle K. takımları seyircilere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Yenimahalle K. Takımının 8 gol atarak, 3 gol atan Babaharman Dağıtım ve Toplama Merkezini farklı skorla yenmesi sonucu, üçüncü ve dördüncünün belirlendiği yarı final maçını, PTT Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Toprak yönetti.

Yine, PTT Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Toprak’ın yönettiği ve 24 Ekim 2011 Pazartesi günü oynanan FİNAL maçı ise, çok çekişmeli geçti.

İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ile Teknik İşler ve Otomasyon Dairesi Başkanlığı arasında oynanan ve 5-5 berabere biten ve penaltılar sonucu skoru belirlenen final maçı, 10-8 İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığının galibiyetiyle sonuçlandı.

1- İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ŞAMPİYON oldu.
2- Teknik İşler ve Otomasyon Dairesi Başkanlığı ise, İKİNCİ oldu.

Aynı günün akşamında kupa ve ödül töreni gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcılarımız Yusuf TOPRAK ve Özay ATBAŞ’a tarafından kupalar ve şiltler sporculara takdim edildi.

Turnuva boyunca 34 maçın yapıldığı karşılaşmalarda 333 gol atılmış olup, bu maçları yöneten hakemlerimize, Genel Müdür Yardımcımız Yusuf TOPRAK, Rahmi Coşkun, Melih Yosunkaya, Abdurrahman Yeşilsu, Hayrettin Bahadır, Yücel Akbulut ve Murat Koca ile gözlemcilere şilt takdim edildi.

Teknik İşler ve Otomasyon Dairesi Başkanlığında top koşturan Volkan Gürbüz, attığı 20 golle “Gol Kralı” oldu.

Yenişehir Merkez Müdürü, Mehmet Kurt ise, örnek futbolcu seçildi.

Kuruluşumuzun 171. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen turnuvalarda organizasyonun başarı ile tamamlanması dolayısıyla, Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına plaket verildi.

Oynanan toplam 34 maçta, oyunculara 42 sarı kart ve 2 kırmızı kart gösterildi.

En farklı galibiyet ise, Parasal Posta İşletme Dairesi Başkanlığı 13 gol, Malzeme Dairesi Başkanlığı 3 gol olarak hafızalarda yer etti.