Basında Biz | Haberler
PTT’nin Telefonu Simgeleyen T ' si Pttcell İle Mobil Olarak Geri Dönüyor... / 29.01.2013

173 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT, PTTCell markasıyla mobil iletişim sektörüne giriş yapıyor. PTT’nin telefonu simgeleyen “T”si mobil olarak geri dönüyor. İlk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan PTTCell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılması hedefleniyor.
PTT bu yeni ürünü ile posta, banka ve lojistik hizmetlerine ek olarak PTTCell markası adı altında mobil iletişim hizmeti de sunmaya başlıyor. PTT’nin telefonu simgeleyen “T”sini mobil olarak geri döndüren PTTCell’in, mobil şebeke ve teknik alt yapısı ise AVEA tarafından oluşturuluyor.

Sheraton Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habib Soluk, PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Osman Tural ve AVEA CEO’su Erkan Akdemir,  PTT Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcıları Yusuf Toprak ile Özay Atbaş,  PTT Genel Müdürlüğü ve  PTT Ankara Başmüdürlüğü personeli, sendika temsilcileri ve basın mensuplarının katılımıyla 29 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısında, “Türkiye’yi seviyoruz, hesaplı hattı sunuyoruz” söylemiyle yola çıkan PTTCell’in mobil iletişimde yaratacağı “değerin” yanı sıra hedefleri de açıklandı.

İlk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan PTTCell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılması hedefleniyor. 

PTTCell müşterilerinin tek seferde 20 TL ve üzerinde yapacakları yüklemelerde kendi aralarında ayda 3000 dakikaya kadar ücretsiz olarak konuşmalarına imkan verecek olan tarife kapsamında; her yöne yapılabilecek 5 dakikalık aramalar 30 kuruş, her yöne gönderilebilecek 2000 SMS 9 TL, 1 GB’lık internet paketi ise sadece 14,5 TL olarak ücretlendirilecek.

PTTCell'li olan ve 600 dakika kampanyasına kayıt yaptıran herkese yurtiçi aramalarında 3 ay boyunca ayda her yöne 200 dakika olmak üzere toplamda 600 dakika konuşma hediye ediliyor.

Faturasız PTTCell’liler Türkiye’deki tüm PTT işyerlerinden ve PTTMatik’lerden TL yüklemesi yapabilecekler. Ayrıca www.pttcell.com.tr adresinden ve 444 6 788 (444 6 PTT) PTTCell Müşteri Hizmetlerinden de 7/24 kredi kartı ile TL yüklemesi yapılabilecek.

Düzenlenen basın toplantısında ilk konuşmayı gerçekleştiren Avea CEO’su Erkan Akdemir işbirliğine yönelik olarak şunları söyledi :

“173 yıllık geçmişi ile ülkemizin köklü ve güvenilir kurumlarından olan PTT ile Türkiye’nin en dinamik ve en genç GSM operatörü AVEA olarak yaptığımız işbirliğiyle çok ses getirecek bir projeyi hayata geçirdik. Türkiye’yi telefon ile tanıştıran PTT’nin vizyoner bakış açısının ürünü olan PTTCell ile sınırlar ve eşitsizlikler ortadan kalktı. Fırsatlar 77 milyon ve 81 ilin adeta ayağına geldi. Posta, telefon, telgraftan; bankacılık ve lojistik hizmetlerine bir dönüşüm içerisinde olup tüm gelişmelere yıllar içerisinde şahitlik etti, çağın gereklerine göre kendini konumladı. PTTCell ile bu zinciri tamamlamış oldu.


PTT’nin telefonu simgeleyen “T”sini mobil olarak geri döndüren PTTCell’in, mobil şebeke ve teknik alt yapısını oluşturmaya destek vermekten mutluluk duyuyoruz. AVEA olarak her alanda geliştirdiğimiz teknolojimizi müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla buluşturmaya, herkese ihtiyacına göre seçim yapma olanağı sunmaya ve bu alanda fark yaratmaya 2013 yılında da hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra yaptığı konuşmada,  PTT’nin telefonu simgeleyen “T”sinin, PTTCell ile mobil olarak geri döndüğünü ifade eden PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Osman Tural  yaptığı açıklamada;

“PTT Genel Müdürlüğü olarak, ülkemiz insanına fayda sağlayacak çalışmalar yapmaya devam ediyor, bilim ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, hizmetlerimizin gelişimini ve sürekliliğini sağlamayı hizmet politikamızın temeli olarak kabul ediyoruz.

Bu ilkemiz doğrultusunda önemli bir projeyi daha uygulamaya alıyor, PTTCell hizmetini başlatıyoruz. PTTCell ile 1995 yılında Türk Telekom’un bizden ayrılması sürecine kadar içerisinde olduğumuz bir alana farklı bir şekilde tekrar adım atmış oluyoruz. Faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan PTTCell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılmasını hedefliyoruz. Sloganımız; Türkiye’yi seviyoruz, hesaplı hattı sunuyoruz. Siz istersiniz de biz yapmaz mıyız…

Amacımız ise; PTT güvencesini ve hizmet anlayışını hesaplı, hızlı, güvenli hatla birleştirmek. Aşina olduğumuz bir alanda piyasa şartlarına göre makul özellikler taşıyan PTTCell hizmeti inanıyorum ki müşterilerimizi memnun edecektir” dedi.

Daha sonra yaptığı konuşmada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, artık 4 bin 507 tane PTT noktasında vatandaşa anlık telefon hizmeti verileceğini belirterek, vatandaşların PTTCell'e ne kadar yükleme yaparsa o kadar konuşacağını bildirdi.

Bakan Yıldırım, yaptığı konuşmada amaçlarının milletin birbiriyle buluşması olduğunu belirterek, vatandaşların yaşadıkları yer farketmeksizin iletişimlerini en hızlı şekilde kurabilmesinin Türkiye'nin geliştiğinin bir göstergesi olacağını ifade etti. Bunun için yapılması gereken birkaç işin olduğunu söyleyen Bakan Yıldırım, "Kapsama alanını geliştirmek yani köylerde de şehirlerde de insanların haberleşmesini sağlayacak altyapıyı kurmak" dedi.

PTT'nin 173 yıllık bir kuruluş olduğunu hatırlatan Bakan Yıldırım, AVEA'nın aslında bir anlamda PTT'den doğma yeni nesil haberleşme şirketi olduğunu dile getirdi. Bakan Yıldırım, 1994-1995'te PTT'nin 'T'sini aldılar diye PTT'ciler çok üzülmüştür. Posta, telefon, telgraf diye bilinen PTT'nin 'T'si geri geliyor. Telefon gitmişti, şimdi geri geliyor. Bu dönüş muhteşem bir dönüş" şeklinde konuştu.

Artık 4 bin 507 tane PTT noktasında vatandaşa anlık telefon hizmeti verileceğini anlatan Bakan Yıldırım, vatandaşların PTTCell'e ne kadar yükleme yaparsa o kadar konuşacağını ifade etti. PTTCelli'in tarifelerine yeni bir şey daha eklenmesi gerektiğine işaret ederek, "2 dakikası 10 kuruş yaparsak, telefonu bir muhabbet etme aracı değil de, köyde, tarlada, dağda, bayırda işi olan vatandaşa da hizmet yapmış olursunuz" dedi.